Home » Лион е подготвен да го продаде Пакета за 65 милиони евра плус бонуси

Лион е подготвен да го продаде Пакета за 65 милиони евра плус бонуси

by Журнал.мк

Премиерлигашот Арсенал е заинтересиран за потписот на играчот на Лион, Лукас Пакета, објави новинарот Бен Џејкобс на Твитер.

Според Џејкобс, францускиот клуб е подготвен да го продаде 24-годишниот Бразилец за 65 милиони евра плус бонуси. Се забележува дека „Топџиите“ ја сметаат оваа сума превисока и затоа не даваат понуда.

Претходно претседателот на Лион, Жан Мишел Олас потврди дека играчот од средниот ред би можел да го напушти тимот во летниот преоден рок.

Пакета минатата сезона за Лион во сите натпреварувања постигна 11 гола и имаше седум асистенции на 43 натпревари.

Неговиот договор со францускиот клуб е до 30 јуни 2025 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More