33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Линекер влезе во судир со новинарот кој го расплака Роналдо: Не е подобар затоа што имаше интервју со него!

Најчитани вести

Лионел Меси вчера ја освои престижната награда на ФИФА за најдобар во годината и тоа предизвика многу полемика во фудбалскиот свет.

Многумина сметаа дека Меси незаслужено ја доби наградата покрај Ван Дајк, додека некои го поддржуваа и Роналдо.

Полемика на оваа тема се отвори и на друштвените мрежи. Вниманието на јавноста го привлекоа и Гери Линекер и Пиерс Морган. Пред неколку дена Морган направи едно одлично видео со Роналдо во кое Португалецот дури се расплакува и за него тој е најдобар играч.

Морган после вчерашната церемонија порача дека Роналдо имал подобра година од Меси, но со него не се согласи легендарниот Гери Линекер.

„Во 2019 година. Еден играч освои две титули со клубот и една со репрезентацијата. Стана првиот играч со 100 победи и 125 голови во Лигата на шампионите. Прв играч кој официјално постигна 700 голови и прв кој во својата колекција има титули од Премиер лига, Ла Лига и Серија А. Зарем тоа не е Лионел Меси тој кој ја осви наградата на ФИФА?“, порача Морган.

На неговиот твит следуваше одговор од Линекер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com