Home » Лина Ѓорческа до полуфинале на фјучрсот во Рим

Лина Ѓорческа до полуфинале на фјучрсот во Рим

by Lina Muslija

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во полуфиналето на силниот ИТФ фјучрс во Рим.

Во трилер натпревар кој траеше три сета нашата тенисерка по пресврт славеше против Австралијката Сеоне Мендез со 2-1 (3-6, 6-2 и 6-4).

Тетовчанката во полуфиналето ја чека подобрата од мечот меѓу Дестане Ајава од Австралија и Ралуца Георгијан Сербан од Кипар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More