29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Лил заинтересиран за Ренато Санчез

Најчитани вести

Францускиот фудбалски прволигаш Лил сака во своите редови да го види играчот од средниот ред на Баерн, Португалецот Ренато Санчез, објави „Билд”. Претходно се појавија информации дека Санчез сака да го напушти германскиот клуб за да добие повеќе минутажа на натпреварите.

Санчез се пресели во Баерн од Бенфика по победата со неговата репрезентација на Еуро 2016 година. Во истата година, тој ја доби наградата „Златно момче” за најдобар млад играч на годината. Минатата сезона одигра 24 натпревари натпревари за Баерн и постигна два гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com