2.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Лидс доставил нова подобра понуда до Алиоски?

Најчитани вести

На големо на Островот се пишуваше дека Езгјан Алиоски ќе го напушти Лидс, македонскиот фудбалер беше пред трансфер во Галатасарај, но тие преговори пропаднаа.

На првата понуда на Лидс Алиоски не одговори, па неговата иднина ќе се решава кога ќе се врати во клубот по Европското првенство. Со добар настап на ЕП сигурно дека неговата вредност може да се зголеми, за тоа се свесни и во Лидс.

Токму затоа во англиските медиуми се појави информација дека Алиоски добил нова подобрена понуда од Лидс.

Според актуелниот договор Алиоски добива 55.000 фунти недела и само четворица играчи заработуваат повеќе од него. Со новиот договор Џани сигурно би се нашол погоре на листата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести