29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Лига Европа: Арсенал оди во Атина, Јунајтед против Бриж

Најчитани вести

УЕФА со ждрепка ги одреди двојките за 1/16 финалето во Лига Европа. Во оваа фаза се приклучија и осум екипи од Лигата на шампионите, а барем на хартија најпрвилечни двојки се Баер Леверкузен-Порто и Олимпијакос-Арсенал.

Добра ждрепка имаа Интер и Манчестер Јунајтед, како и минатосезонскиот полу-финалист во Лигата на шампионите Ајакс.

Вулверхемптон-Еспањол
Спортинг Лисабон-Басахшекир
Хетфе-Ајакс
Баер Леверкузен-Порто
Копенхаген-Селтик
АПОЕЛ-Базел
Клуж-Севилја
Олимпијакос-Арсенал
АЗ Алкмар-ЛАСК Линц
Клуб Бриж-Манчестер Јунајтед
Лудогорец-Интер
Ајнтрахт-Салцбург
Шахтјор-Бенфика
Волфсбург-Малме
Рома-Гент
Глазгов Ренџерс-Брага

Натпреварите од оваа фаза во Лига Европа на програмата се на 20 и 27 февруари наредната година.

Финалето ќе се одигра на 27 мај на стадионот во Гдањск, Полска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com