7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Ливерпул ќе го проширува Енфилд на 60.000 места

Најчитани вести

Европскиот првак, Ливерпул, планира да го прошири култниот стадион Енфилд на 60.000 места, пренесуваат британските медиуми.

Клубот поделил повеќе од 5.000 летоци за да ги повика локалните жители и низа бизнисмени на јавните состаноци кадешто ќе се разговара за амбициите за надоградување на стадионот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести