Home » Ливерпул сега ќе плати 60 милиони фунти за Лавија

Ливерпул сега ќе плати 60 милиони фунти за Лавија

by Lina Muslija

Ливерпул е подготвен да го врати своето внимание кон играчот од средниот ред на Саутемптон, Ромео Лавија, откако ја загуби трката за Моизес Каиседо од Брајтон, кој треба да потпише за Челси. „Сините“ се исто така заинтересирани и за 19-годишниот играч од средниот ред на „светците“ и во петокот дадоа понуда за него од 55 милиони фунти.

Сепак, „црвените“ се согласиле да платат 60 милиони фунти за Белгиецот бидејќи менаџерот Јирген Клоп инсистира да доведе дефанзивен играч за врска.

Ливерпул е во преговори со Саутемптон подолго време, откако две од нивните понуди за Лавија беа одбиени бидејќи не ја достигнаа бараната цена од 50 милиони фунти за играчот од средниот ред. Сега Ливерпул е подготвен да плати и повеќе од тоа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More