10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Ливерпул сака засилување од Лил: Џонатан Дејвид на радарот на Клоп

Најчитани вести

Тимот на Ливерпул е заинтересиран во своите редови да го доведе Џонатан Дејвид пренесуваат медиумите на Островот.

Според информациите Клоп сака да го види канадскиот интернационалец на „Енфилд Роуд“ и клубот наскоро се очекува да испрати официјална понуда.

Во минатата сезона Лил направи големо изненадување и ја освои титулата пред ПСЖ. Клубот и покрај тоа се најде во финансиски проблеми, веќе ги продаде Мањан и Сумаре, а сигурно дека ќе се разгледуваат и понудите за Дејвид.

До крајот на преодниот рок има време, останува да видиме дали на Клоп ќе му се оствари желбата да го има во своите редови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com