17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Ливерпул нема да бидат исфрлени од Лига купот

Најчитани вести

Ливерпул минатата среда без поголеми проблеми со „шарен“ состав ги победи МК Донс во рамките на Лига купот и се пласира во осмина-финалето.

Меѓутоа неколку часа по завршувањето на натпреварот медиумите објавија Ливерпул би можеле да бидат исфрлени од Лига купот.

Имено челниците на лигата покренале истрага бидејќи за Ливерпул играл 22 годишниот Шпанец Педро Чиривела, кој ја немал потребната дозвола.

Шпанецот не ја добил меѓународната дозвола за настап, откако се вратил од позајмица.

Иако се најавуваше Ливерпул нема да бидат исфрлени од Лига купот туку се казнети парично со 200.000 фунти.

Ливерпул во осмина-финалето ќе играат против Арсенал, дуелот е на програмата на 29 октомври на „Енфилд“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com