17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Ливерпул и Лајпциг повторно ќе играат во Будимпешта

Најчитани вести

Фудбалерите на Ливерпул и Лајпциг и осмина-финалниот реванш, во Лигата на шампионите, ќе го одиграат на стадионот „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта.

Исто како и за првиот натпревар и овој пат причината е коронавирусот, односно епидемиолошките мерки кои ги применува Германија.

Сите оние кои се враќаат во Германија од Велика Британија, задолжително мора да бидат во карантин 14 дена.

Првиот натпревар, во кој Лајпциг беа домаќини, заврши со победа на ливерпул 0:2.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com