18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Ливерпул за помалку од десет милиони фунти носи одлично засилување

Најчитани вести

Јирген Клоп не беше многу активен во летниот преоден рок, но се очекува да донесе барем еден играч во јануари кој треба да ја подобри навалната линија во тимот.

Имено, како што пишуваат неколку англиски медиуми, меѓу кои и „Скај Спортс“ од редовите на Ливерпул се заинтересирани да го донесат фудбалерот на Салцбург, Такуми Минамино.

Јапонскиот интенационалец игра одлично во дресот на клбуот кој играше против Ливерпул во групната фаза од Лигата на шампионите.

Такуми Минамино би пристигнал на „Енфилд“ за сума од „само“ осум милиони фунти колку што изнесува неговата откупна клаузула.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com