Home » Либискиот премиер преживеа атентат

Либискиот премиер преживеа атентат

by Журнал.мк

Премиерот на Либија преживеа атентат, јави рано утринава локална телевизија, а пренесуваат и светските медиуми.

Кон него наводно било испукано поголемо количество куршуми, а три завршиле во неговиот автомобил.

Според медиумите, премиерот Абудл Хамил ал Дбејбех поминал без повреди.

Напаѓачите засега не се фатени или идентификувани, пренесува „Спутник“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More