20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Либанското движење Хезболах: Двете соборени беспилотни летала носеле експлозив

Најчитани вести

Либанското движење Хезболах соопшти дека две израелски беспилотни летала, што се урнаа во Бејрут во неделата, носеле експлозив.

Во соопштението, движењето наведува дека експерти го истражиле првото соборено беспилотно летало, како и дека целите на нападот биле предградија, но дека „првиот дрон не успеал да предизвика експлозија, а вториот да експлодира“.

Откако паднаа двете беспилотни летала, водачот на Хезболах ги предупреди израелските војници на границата да чекаат одговор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com