4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

ЛЕ – 1/4 финале: Јунајтед повторно со шпански ривал, Јуве против Спортинг

Најчитани вести

Познати се 1/4 финалните двојки и во Лигата на Европа. Ждрепката во Нион сакаше Манчестер Јунајтед повторно да добие шпански ривал и тоа третпат по ред, но сега тоа е Севилја. Јуве го доби Спортинг, а Рома ќе игра против Феенорд, ова е и реприза на финалето од ЛК од минатата сезона, и на крај Леверкузен се среќава со Унион.

ДВОЈКИ ЗА 1/4 ФИНАЛЕТО

М.ЈУНАЈТЕД – СЕВИЛЈА

ЈУВЕНТУС – СПОРТИНГ

ЛЕВЕРКУЗЕН – УНИОН

ФЕЕНОРД – РОМА

*Натпреварите се играат на 13 и 20 април

Извлечени беа можните двојки и за полуфиналето, а таму не очекува можен спектакл меѓу Јунајтед и Јувентус.

ДВОЈКИ ЗА 1/2 ФИНАЛЕТО

ЈУВЕНТУС/СПОРТИНГ – М.ЈУНАЈТЕД/ СЕВИЛЈА

ФЕЕНОРД/РОМА – ЛЕВЕРКУЗЕН/УНИОН

*Натпреварите се играат на 11 и 18 мај

Големото финале во ова натпреварување се игра на 31 мај на “Пушкаш Арената“ во Будимпешта.

Најнови вести