-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Лејди Гага прогласена за икона на листата на „Пипл“ на најдобро облечени

Најчитани вести

Лејди Гага ја предводи листата на најдобро облечени славни личности на списанието „Пипл“, во која беа вклучени и sвездата на „Еуфорија“, Зендаја и оскаровката Виола Дејвис.

Престижниот магазин секоја година прави листа на најдобро облечени дами, а оваа година титулата икона на стилот ѝ беше доделена на поп ѕвездата и актерка.

Во средата, во специјалното издание на „Пипл“ за најдобро облечени на годината (Best Dressed of the Year Issue), Гага ја понесе титулата „Икона“ и покрај тоа што никогаш не стапнала на црвен тепих.

Списанието го пофали нејзиниот уличен изглед на висока мода, кој се движи од „скулптурален сирсакер до црн фустан со корсет од тантела“.

Зендаја, Дејвис, Лесли Одом Џуниор, Ања Тејлор-џој, Минди Калинг, Синтија Ериво, Ден Леви, Реџина Хол и музичарот Х.Е.Р. исто така, се најдоа на Топ-10 листата оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com