-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Лејди Гага едвај препознатлива и фатена во непријатна позиција за време на снимањето на филмот „Куќата на Гучи“

Најчитани вести

Познатата пејачка и актерка беше фотографирана на снимањето на филмот на Ридли во елегантно издание

Американската пејачка и актерка по потекло од Италија, Лејди Гага (35) беше фотографирана на улиците на Рим додека снимаше нов филм во многу елегантно издание.

Имено, познатата пејачка веќе некое време е во Италија, каде го снима филмот „Куќата на Гучи“, во кој ја игра улогата на вдовицата на Маурицио Гучи (1948-1995), Патриша Реџани.

Италијанката Патриша Реџани се омажи за наследникот на модниот бренд „Гучи“ во 1973 година, а кога тој ја остави поради помлада жена, таа нареди негово убиство.

Познатиот режисер Ридли Скот (83) сакаше да ја покаже оваа љубовна приказна која траеше со години, а потоа и планирањето на Патриша да го убие нејзиниот сопруг.

Во оваа прилика, Гага беше фотографирана во розов фустан и црна облека за салонки, додека во раката носеше кафено крзнено палто и кожна чанта во иста боја. Носеше црни ракавици и ѓердан од темни бисери околу вратот.

Таа ја крена косата во пунџа, а познато е дека Гага веќе некое време има кафеава коса поради нејзината улога, со цел подобро да ја претстави улогата на Патриција. Погледнете нови фотографии од сетот на филмот на Ридли во галеријата во текстот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com