-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Летајќи да изгаси пожар, се урна авион на Закинтос

Најчитани вести

Противпожарен авион се урна денеска додека принудно слетувал на грчкиот остров Закинтос. Авионот леташе кон локација каде што имало мал пожар, пренесуваат регионалните медиуми.

Според последните информации, пилотот на авионот се здобил со полесни повреди, а се уште не е позната причината за падот.

Грција веќе шест дена се бори со пожари, а најкритично е на островот Евија, каде илјадници луѓе се евакуирани со траекти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com