Home Спорт „Лесно му е на Левандовски да игра во Мики Маус лига“

„Лесно му е на Левандовски да игра во Мики Маус лига“

by admin

Поранешниот фудбалери на Астон Вила, Габриел Агбонлахор, во едно интервју, потценувачки зборувал за германската Бундеслига. Агбонлахор ги споредил Хари Кејн и Роберт Левандовски. Се согласил дека двајцата се вистински голгери и констатирал дека Кејн игра во многу потешка лига од Левандовски.

Кејн оваа сезона има постигнато 12 голови на 28 натпревари, додека Левандовки од почетокот на сезоната одиграл 31 натпревар, постигнал 27 голови.

„Левандовски е одличен стрелец, но тој игра во мики Маус лига. Споредете ја Бундеслигата со Премиер лигата. Колку голови постигнал Кејн во Англија? А да го ставиме Хари во нападот на Баерн, колку голови ќе постигне тогаш?“, рекол Агбонлахор.

Габриел Агбонлахор во периодот од 2005 до 2018 година го носеше дресот на Астон Вила.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More