29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Лепа Брена на тешки маки од силиконите – еве што корегираше

Најчитани вести

Лепа Брена неодамна ја реши големата болка која ја предизвикаа истрошените силиконски усни, кои сега ги замени со разградлив хијалуронан, открива српски Курир. Сепак, сè не поминало толку одлично и лесно. Неподносливата болка морала да се издржи со локална анестезија.

Брена, велат, едвај ја издржала екстракцијата на силиконот и ги замолила лекарите да и дадат три дози на анестезија, што не и помогнало многу.

“Нејзината горната усна изгледаше навистина лошо. Имаше грутки со текот на времето, бидејќи тој силикон се акумулира на едно место и беше забележителен. Инаку, тоа се случува по околу пет или повеќе години, така што интервенцијата е неопходна. Мислам дека во случајот на Брена, претходниот хирургот не ја завршил работата добро.Таа беше кај хирург пред два месеци, го праша дали има некој помалку болен начин да се ослободи од силиконот. Се плашеше, слушна дека отстранувањето на силиконот од усната е многу болно. Таму и објаснија дека не постои друг начин и дека ако сака да изгледа поубаво треба да собере сила “, открива изворот.

По неколку недели, најголемата ѕвезда на поранешна Југославија закажала интервенција, но побара посилна доза на анестезија.

“Пред екстракција, таа му рече на лекарот да и даде две инјекции анестезија, што тој и направи. Кога започна интервенцијата, Брена лелекаше и плачеше, жената беше бледа од болка, рацете и се тресеа. Таа побара од лекарот да престане со интервенцијата. Тогаш и ’даде уште една инјекција, така што болката беше поподнослива во продолжението на постапката. Кога заврши, Брена му рече на хирургот „никогаш повеќе “и го праша што треба да пие од лековите. По две недели таа повторно дојде, а потоа стави хијалурон во нејзините усни, завршува добро информираниот извор за маките кои ги поминала Брена за силиконските усни./skopje24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com