21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Лексус со специјална понуда за Американците, се нуди за 50.000 евра

Најчитани вести

Иако сите зборуваат за заштеди, електрична енергија и намалување, сепак е можно да се најде пристоен класичен автомобил. Така е, а во 2022 година, некои се подготвени да понудат класичен седан со атмосферски мотор.

Ако ја погледнете понудата на Lexus, ќе се изненадите. За некои тоа ќе биде апсолутно застарена опција, а за некои овој автомобил задоволно ќе ги насмее. Како да не кога зборуваме за IS моделот во врвно издание со ознака F Sports.

И она што е важно е дека под хаубата се уште е V8 мотор , и класична атмосфера од пет литри. Развива речиси 480 КС и 535 Nm, што значи дека ќе достигне 100 km/h за помалку од пет секунди. Секако, има и побрзи и подобри спортски лимузини, но нема многу такви што си поигруваат со емоциите на носталгичните возачи.

А најдобриот дел е што еден ваков Lexus ќе чини 57.575 долари. Конкуренцијата е обично поскапа, па значително подобриот M3 чини 15.000 долари повеќе, а M340i е уште малку поевтин, исто како и Mercedes C43 AMG.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com