7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

„Леклер знае да се извини, Шумахер никогаш не би направи такво нешто!“

Најчитани вести

Дејмон Хил, поранешниот шампион во Формула 1, ги спореди Шарл Леклер и Михаел Шумахер при што кажа дека младиот возач од Монако не е доволно дрзок.

Леклер веќе четврта сезона вози за Ферари, а засега оствари пет триумфи во индивидуалните трки, но ниту еднаш не беше блиску да се бори за шампионската титула.

Хил смета дека на Леклер му недостига дрскост, каква што имал легендарниот Шумахер.

„Леклер е интелигентен возач. Меѓутоа, премногу е добар. Слушнав дека се извини при последната грешка, а сигурен сум дека Шумахер во таква ситуација немаше да каже ниту – извини“, вели Хил.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести