1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Лекип објави колкава е штетата од грабежот во домот на Ди Марија

Најчитани вести

Додека синоќа го играа натпреварот пртив Нант, биле ограбени домовите на фудбалерите на ПСЖ, Анхел Ди Марија и Маркињос. Лекип, во понеделникот, објави дека додека крадците ги ограбувале домовите на фудбалерите, членови на нивните семејства биле држени како заложници.

Во домот на Ди Марија биле неговата сопруга и двете деца, додека во куќата на марињос се наоѓале неговите родители.

„Никој не е повреден, тоа е добро. Француските власти покренаа истрага“, рекол Маркињос.

Лекип открива колкава штета претрпел Ди Марија. Според овој извор, крадците од домот на Ди Марија, однеле сеф во кој имало часовници и накит. Штетат се проценува на 500.000 евра.

Инаку, ова е втор пат во кариерата да биде ограбен домот на Ди Марија. Претходно тоа му се случи во 2015 година, додека беше играч на Манчестер јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести