8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Легенда на Интер ги „поздрави“ Англичаните: Тие веруваат дека се најдобри, а имаат само…

Најчитани вести

Селекцијата на Италија е нов европски шампион и тоа откако во финалето успеа да биде подобра од Англија.

Немаше победник по 90, 120 минути, па се пријде кон изведување на пенали во кои избраниците на Роберто Манчини се покажаа како подобри и со 3-2 дојдоа до европскиот трофеј.

Ова секако донесе голема радост и задоволство во Италија, па една од легендите Алесандро Алтобели брутално ги истрола Англичаните кои едноставно сметаа дека пехарот нема да им избега во оваа прилика, односно предвреме се гледаа како шампиони.

-Секогаш е задоволство да се слави на „Вембли“ против Англија. Тие секогаш мислат дека се најдобри, најголеми, најталентирани, најубави. Ама ако го погледнете нивниот кабинет со титули има само еден рѓосан трофеј од 1966. Погледнете го нашиот кабинет, тој е преполн, -порача Алтобели кој е икона на Интер, а со Италија го освои СП во 1982 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com