18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Легендарната Твиги ги искритикува Кардашијан: Тие се лош пример за младите девојки

Најчитани вести

Популарната поранешна манекенка, легендарната Твиги, е згрозена од денешните трендови на естетски корекции и нивната достапност кај стоматолозите.

„Пластичните хирурзи станаа секојдневно нешто. Не ги сакам воопшто тие филери со кои ги полнат лицата и усните. Поради нив жените изгледаат како верверички“, истакнала 70-годишната манекенка.

Таа признала дека во даден момент и самата посакала корекција, но веднаш се откажала од идејата. Твиги врвот на својата популарност го доживеа во 60-тите, кога беше една од најбараните и најплатените модели.

Најостри критики изнела на сметка на сестрите Кардашијан и Џенер:

„Не ми се допаѓа како изгледаат тие, сè на нив е пластично и лажно. Многу девојки го следат нивниот пример, а тоа воопшто не е природно и привлечно. Треба да бидат многу поодговорни за тоа каква слика испраќаат на младите девојки“, изјавила Твиги.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com