21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Лев по ЕП ќе отстапи од селекторската функција

Најчитани вести

Јоаким Лев по Европското првенство ќе отстапи од селекторската функција. Лев стана селектор на германија по Светското првенство во 2006 година.

Лев, со Германија, има договор до завршувањето на Светското првенство во Катар, меѓутоа решил една година пред истекот на договорот да ја напушти функцијата. 61-годишниот тренер сакал нов предизвик во кариерата.

Круна на неговата работа со германската репрезентација е светската титула која ја освои во 2014 година.

Германските медиуми шпекулираат дека негов наследник би можел да биде Јирген Клоп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести