7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Лев го објави составот на Германија: Дебитираат Мусиала и Вирц, а повикани и „Англичаните“

Најчитани вести

Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лeв, денес го објави списокот на играчи за претстојните натпревари во квалификациите за СП 2022. Македонија ја очекува меч со Германија на 31 март во Дуизбург, како трет во новиот циклус квалификации за Мундијалот во Катар.

На списокот на Лев се најдоа и две нови имиња, талентираните играчи од Бундеслигата, Џамал Мусиала (18) од Баерн (М) и Флоријан Вирц (17) од Баер (Л).

И покрај проблемите со карантинот, на списокот се најдоа и фудбалерите кои играат во Премиер лигата, Антонио Рудигер, Илкај Гундоган, Каи Хаверц и Тимо Вернер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести