Home » Лајчак: Итно да се реши прашањето со исчезнатите

Лајчак: Итно да се реши прашањето со исчезнатите

by Журнал.мк

„Итно решавање на судбината на над 1.600 луѓе кое се водат како исчезнати. Сите сакани, без оглед на нивната етничка припадност, заслужуваат нивниот случај да се затвори“ наведува посредникот во дијалогот Белград – Приштина, Мирослав Лајчак.

Тој нагласи дека прашањето за исчезнатите станува итно.

„Поради тоа го посетив Документарниот центар, одржав состаноци со Ресурсниот центар за исчезнати лица и ја погледнав емисијата“ напиша Лајчак на Твитер.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More