1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Лацио го промовираше србинот од Чукарички

Најчитани вести

Димитрије Каменовиќ, досегашниот дефанзивец на тимот на Чукарички, и официјално е нов член на тимот на Лацио.

Овој дил беше договорен зимоска, но Каменовиќ одигра уште шест месеци во Чукарички и во Рим се рпесели летово. Трансферот е вреден 3 милиони евра.

Со разни бонуси, секако во зависност од учинокот на Каменовиќ сумата која што Чукарички ќе ја добие може да биде далеку поголема од оваа во моментов.

Каменовиќ има 20. години и е еден од најперспективните млади фудбалери во Србија во моментов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести