18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Латино-sвездата со фотографија во бикини ги доведе мажите до лудило (ФОТО)

Најчитани вести

Холивудската актерка Софија Вергара (48) е високо рангирана на списокот на најубави и најзгодни жени во Светот, а овој ласкав епитет редовно го оправдува на своите социјални мрежи.

Софија е придружена со гласот дека е една од дамите кои најдобро стареат – таа практично не се менува со текот на годините, а тоа го докажуваат нејзините стари фотографии со кои често се фали на Instagram. Така, таа неодамна сподели фотографија од 90-тите со своите следбеници, кои бројат над 21 милион, на која позира на плажата во Мајами во црно бикини во провокативна поза која ги истакнува нејзините атрибути.

Латино заводничката доби бројни лајкови и пофални зборови, а многумина се согласуваат дека и денес изгледа идентично, иако поминаа скоро 30 години!

„Ти си најубавата жена. Сè уште изгледаш така, можеби дури и подобро“, „Каква кралица“, „Не остаруваш“, „Ако сите старееја како тебе…“, „Не си се сменила воопшто“, се само некои од коментарите на мрежите. Познатата четириесетиосумгодишна девојка очигледно сака вакви комплименти, со оглед на тоа што често објавува провокативни фотографии од минатото, а на повеќето од нив им е заедничко дека актерката секогаш изгледа скоро исто, без оглед на периодот од кој датираат.

Да потсетиме, Вергара ја започна својата кариера како модел на 17 години, беше забележана од фотограф на плажа, а наскоро потоа следуваше реклама за познатиот газиран пијалок … Останатото е историја – за време на деведесеттите години таа стана позната во разни телевизиски проекти, иако претежно шпански, а во почетокот на 2000 година стигна до Холивуд. Клучната улога беше во хит серијата „Модерно семејство“, чија последна епизода беше прикажана во април минатата година.

Таа е омажена за актерот Џо Манганиело.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com