23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Лапорта: Ќе сторам се да го задржам Меси во Барселона

Најчитани вести

Хуан Лапорта, еден од кандидатите за претседател на Барселона, истакан дека негова цел ќе биде да се задржи Меси и натаму во тимот.

Лапорта вели дека задржувањето на Меси ќе биде приоритет во неговиот мандат.

„Ќе му дадеме одлична понуда. Тој е победник, и сака да победува со Барселона. Јас сум уверен дека ќе успееме да го убедиме да остане во овој тим“, рече Лапорта.

„Тој носи профит за Барселона, но за мене многу поважна работа е кога ќе прашате некое дете кој е најдобар, и тој ќе ви одговори – Меси“, додаде Лапорта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести