25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Лампард: Челзи може да биде успешен без нови засилувања

Најчитани вести

Новиот менаџер на Челзи, Френк Лампард, смета дека на тимот не му се потребни никакви нови засилувања за успешна сезона 2019/2020. Како што е познато, англискиот клуб има забрана за трансфери од ФИФА до следното лето.

Лондонскиот тим пристигна денес во Јокохама, каде во петокот ќе играат контролна средба како дел од нивната пред-сезонска подготовка, против јапонскиот шампион Кавасаки .

– Наследив многу добри играчи. Свесен сум дека не можеме да земаме нови во оваа година, но не сметам дека имаме таква потреба. Задоволен сум од составот со кој располагам. Верувам дека ќе имаме успеси. Имам свој план за дејствување. Работиме заедно една недела, и јас сум многу задоволен од ставот на играчите и од квалитетите што ги покажуваат, прокоментира Лампард.

Челзи ова лето се раздели со Еден Азар – негова најголема ѕвезда во последниве години, кој отиде во Реал Мадрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com