7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Лампард го имаше најлошото тренерско деби во Челси од 1978 година

Најчитани вести

Тренерот на Челси, Френк Лампард, вчера го забележа еден од највисоките порази, откако загуби од Манчестер Јунајтед со 4-0 во дуел од 1. коло од Премиер лига.

Ова е највисок пораз на клубот предводен од тренер дебитант, по оној во 1978 година. Тогаш Челси предводен од дебитантот на клупата на „сините“ Дани Бланчфлауер, загуби од Мидлсборо со резултат 2-7.

Лампард на клупата на Челси дојде ова лето. Претходно тој го водеше Дерби.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести