32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Ламбе Алабаковски објави дека очекува второ дете со фотографија од ултразвук

Најчитани вести

Семејството на Ламбе Алабаковски ќе се прошири за уште еден мал член. Македонскиот пејач ја објави среќната вест дека го очекува второто дете.

На Instagram, тој сподели фотографија од снимка со ултразвук, на која е поставено и сино срце, кое покажува дека на пат е уште едно момче. Радувајте се на малите нешта во животот тие се Најголеми! Радоста наша верувам е и ваша! – стои во описот.

Ламбе и неговата сопруга Магдалена имаат и синче кое се вика Михаил. Тие сега живеат во Флорида.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com