7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Кјелини успешно опериран – ќе паузира до март!

Најчитани вести

Сезоната на капитенот на Јувентус, Џорџо Кјелини почна со гол против Парма, а потоа се повреди на тренингот пред мечот против Наполи.

Дефанзивецот заработи тешка повреда, поради што мораше да биде опериран, а од Јувентус соопштија дека го чека пауза од шест месеци, односно Кјелини се очекува да се врати во март.

Да потсетиме, Кјелини пристигна во Јувентус во 2005 година, па во последните години е неизоставен дел од првиот тим на „Старата дама“, кој веќе осум години по ред владее во Италија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com