1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Кјелини по Еуро 2020 донесе одлука за својата кариера

Најчитани вести

Џорџо Кјелини е пред крајот на кариерата, но сигурно може да одигра уште некоја сезона како професионален фудбалер.

Кјелини игра одлично на Еуро 2020, а во меѓувреме 36-годишниот дефанзивец стана слободен фудбалер бидејќи му заврши договорот со Јувентус.

Киелини ќе потпише нов договор со Јувентус по Евро 2020. Незаменливиот стопер стана слободен агент, откако на крајот на јуни му истече договорот со клубот од Торино

По завршувањето на својот настап на Еуро 2020, Кјелини ќе потпише нов договор со Јувентус. Тој претходно беше убеден дека сè уште сериозно се смета на него.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести