25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

КФОР најави вежби на Косово во наредните денови

Најчитани вести

Мисијата на КФОР објави дека ќе спроведе вежби и ќе ги премести своите трупи во различни делови на Косово во наредните денови како дел од „вообичаените проби на распоредување и процедурите“.

КФОР на својата страница на „Фејсбук“ напиша дека „продолжува со вежбите за да бидат подготвени и да ја гарантираат безбедноста за сите луѓе во Косово“.

Според КФОР, ситуацијата во Косово останува под контрола без знаци на можни закани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com