9.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Кутињо може да се врати во Ливерпул

Најчитани вести

Напаѓачот на Барселона, Филипе Кутињо повторно може да стане играч на Ливерпул.

Според „Ле 10 Спорт“ клубови од Премиер лигата, вклучувајќи го и Ливерпул, се заинтересирани за фудбалерот. Челзи и Манчестер јунајтед, исто така покажале интерес за него, но поради забраната за трансфер, лондонскиот клуб нема да може да направи трансфер.

Минатата сезона, 27-годишниот Кутињо настапи на 54 натпревари за Барселона, постигна 11 гола и оствари пет асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com