10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Најчитани вести

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4963 денари, а американскиот долар чини 52.5789 денари. Британската фунта изнесува 71.9087 денари.

Курсна листа на Народната банка на Република Северна Македонија формирана на 20.08.2021 која се применува од 00:00 часот на 23.08.2021 година до почетокот на важење на новата Курсна листа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com