22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Курдите ги гаѓаа американските сили со расипан зеленчук

Најчитани вести

Курдските цивили го изразија своето незадоволство против повлекувањето на воените сили на САД. Додека американски конвој ја напушташе Сирија се движеше кон Ирак, Курдите кон него фрлаа расипан зеленчук, објави Си-ен-ен.

Како што се наведува, цивилите сметаат дека САД ги напушта и остава на цедило.

Си-ен-ен известува дека американските трупи ни самите не се задоволни што ги оставаат своите досегашни сојузници, со кои се бореа против Исламска држава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com