18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Купиле двокатен автобус и го направиле дом, а неговиот ентериер ќе ве остави без здив (ФОТО)

Најчитани вести

Чарли МекВијар и Лук Вокер, поради финансиската состојба, не беа во можност да си дозволат куќа, па смислија оригинален начин за заеднички дом.

Овој млад пар купил стар двокатен автобус, затоа што обожаваат патувања и флексибилност, што ги претвориле во еден топол дом за една година.

Наидоа на автентичен автобус од Лондон Волво Плакстон. Семејството и занаетчиите им помогнаа при обновувањето, кои им помогнаа да внесат електрична енергија, вода, канализација и столарија во автобусот. Крајниот резултат е неверојатен. На првиот кат има кујна, бања, работна маса и дневна соба со камин што гори дрва, додека на вториот кат има спална соба со голем плакар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com