19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Куманово вечерва најзагаден град во Македонија

Најчитани вести

Според мерните станици за квалитет на воздухот вечерва најзагаден град во државата е Куманово, со измерени 210 ПМ 10 честички на метар кубен или над 4 пати повеќе од дозволеното ниво.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com