17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Кумановец фатен со кокаин и лажен ПЦР-тест на Табановце

Најчитани вести

Кумановската полиција во попладневните часови на 21 септември привела 27-годишен жител на овој град, со иницијали О.Џ.

Како што информираат од МВР, при контрола извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, на граничниот премин Табановце, кај него бил пронајден кокаин.

Исто така, било утврдено дека при пасошката контрола приложил фалсисфикуван негативен ПЦР тест.

По целосно документирање на случајот, против 27-годишникот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com