8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Кумановец пронашол бомба во неговиот двор

Најчитани вести

Кумановец синоќа пријавил во полиција дека пронашол рачна бомба во неговиот двор.

Во СВР Куманово синоќа во 19,15 часот Т.В.(44) од Куманово пријавил дека во дворот од неговата куќа пронашол рачна бомба М-50 од Втората светска војна.

Од стручно лице од ДЗС-Куманово, информираат од МВР, експлозивната направа била подигната за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести