Home » Кулеба: Украина сака да има резервирано место во ЕУ

Кулеба: Украина сака да има резервирано место во ЕУ

by Журнал.мк

Украина сака да има место во Европската унија, иако за полноправно членство може да биде потребно време, изјави министерот за надворешни работи Дмитриј Кулеба во Берлин.

-Не станува збор за што поскоро пристапување на Украина во ЕУ. Но, тоа што е многу важно за нас е ова место да биде резервирано за Украина, изјави тој за германската телевизија АРД.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More