14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Кулеба потврди: Во четврток ќе се сретнам со Лавров

Најчитани вести

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитриј Кулеба потврди дека во четврток планира да се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Кулеба денеска на украинската телевизија изјави дека ако Лавров е подготвен за сериозен, смислен разговор, тогаш и тој е подготвен.

Кулеба рече дека ќе разговара со сите со кои треба да воспостави мир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com