21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

КСС од денеска почнува со протести

Најчитани вести

Конфедерацијата на слободни синдикати од денеска до петок ќе протестира попладне од Собрание до Влада. Тие бараат усогласување на платите со минималната плата.

Како што најавија, протестот ќе се одржи од 16 до 17 часот.

Претседателот на КСС, Благоја Ралповски вели дека ќе протестираат се додека не бидат исполнети нивните барања.

„ Бараме да се усогласат платите со протести со најразлични притисоци, но очигледно дека нема разбирање. Затоа од утре излегуваме на улица секој ден доколку утре до 12 часот не се случи нешто, секој ден од 16 до 17 часот се до остварување на нашите барања“ изјави Ралповски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com