Home » Крушево ќе биде домаќин на бизнис саем со домашни и странски компании

Крушево ќе биде домаќин на бизнис саем со домашни и странски компании

by Журнал.мк

На 30 и 31 јули во Крушево ќе се одржи бизнис саем на кој се очекуваат компании од Балканот и пошироко. Саемот го организира агенцијата за маркетинг „Еуростеп” во соработка со Општина Крушево.

Крушевскиот градоначалник Томе Христоски оствари средба со организаторите на саемот и истакна дека ова е голема шанса за бизнис секторот и за инвестирање во Крушево.

– Крушево веќе се препознава како туристички активно место, а започнуваме и со организација на саеми. Ова е можност за локалниот бизнис сектор да оствари контакт за проширување на услугите и на пласманот на производите, но и Крушево да се промовира како дестинација за инвестирање, рече Христоски.

Тој најавува средба со бизнис секторот на 19 април за да се запознаат со концептот на организирање на саемот и за воспоставување комуникација со други домашни и странски компании.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More