24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Крос верува во Французинот: Зидан повторно ќе го врати Реал Мадрид на врвот во Европа!

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос смета дека „Кралскиот“ клуб ќе може да се врати на врвот на европскиот фудбал.

Според него, враќањето на Зинедин Зидан на позицијата главен тренер ќе помогне.

Зидан постојано се обидува да се подобри. Тој размислува за развој цело време. Ние сакаме да играме постабилно на високо ниво. Ова е клучен момент. Сето тоа се развива. Ова ќе ви овозможи да се борите за титулите. Најмалите детали се клучни. Зидан постигна многу, па на неговите следбеници им беше тешко да ги повторат резултатите. Кога Зидан се врати, се чинеше како да не замина. Сепак, ситуацијата веќе беше сосема поинаква. Зидан се врати во тешко време кога сè беше изгубено, изјави Крос.

Реал во новата сезона ќе се обиде да се врати на врвот во шпанскиот фудбал, како и на европската сцена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com