4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Кроасани, кафе и кока-кола: Што пиеја и мезеа Вучиќ и Курти во Охрид

Најчитани вести

Во Охрид заврши трилатералната средба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти, со претставниците на Европската унија, високиот претставник за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел и специјалниот претставник на Брисел за дијалогот Белград – Приштина, Мирослав Лајчак.

На средбата и претходеа одвоени билатерални средби на Вучиќ и на Курти со Борел и со Лајчак.

Најнови вести